מיקרובליידינג - האמנות האמיתית של טיפולי האיפור הקבוע | אולה קגן
טיפולי מיקרובליידינג

מיקרובליידינג

שתפו את הפוסט:

מה זה מיקרובליידינג?

מיקרובליידינג הוא טיפול אסתטי פופולרי, בו משתמשים בעט מדויקת בעלת 10-12 מחטים שמציירת את הגבות שלנו מחדש, כל שערה בנפרד, על מנת לקבל תוצאה טבעית ומלאה של הגבות.
המיקרובליידינג תפס תאוצה ב-30 שנים האחרונות וכיום, תוכלו למצוא את הטיפול כמעט בכל קליניקה קוסמטית.

קעקוע גבות או מיקרובליידינג?

אם את מתעניינת במראה גבות מלאות ועבות, בוודאי שמעת כבר על המיקרובליידינג וקעקוע הגבות וחשבת לעצמך, מה ההבדלים בניהם? אז, ההבדלים בין קעקוע גבות למיקרובליידינג הם קריטיים, ויוכלו לעזור לך להחליט מה מהם יהיה הטיפול שיתאים לך באופן מדויק. הנה 2 ההבדלים העיקריים:

 1. התחייבות לטיפול – בעוד קעקוע גבות, המבוצע בעזרת מכונת קעקועים, מחדיר את הפיגמנט לשכבות העמוקות של העור וגורם לו להיות טיפול בלתי הפיך, המיקרובליידינג מבוצע בעזרת עט ייעודי בעל 10-12 מחטים ונשאר על שכבת העור החיצונית, האפידרמיס, ובכך הוא הופך להיות טיפול מחייב פחות שידהה לחלוטין לאחר 12-24 חודשים.
 2. אופן הטיפול – כפי שכבר הזכרנו, המיקרובליידינג לא נעשה בעזרת מכונת קעקועים אלא בעזרת עט ייעודי למיקרובליידינג ולכן הופך את הטיפול להרבה פחות חודרני וכואב.

יתרונות הטכניקה

טיפול המיקרובליידינג למילוי הגבות הוא אחד הטיפולים הפופולריים ביותר, ולא לחינם. ישנם אינספור יתרונות חשובים בטיפול שמעמידים אותו בקדמת הבמה בין כל הטיפולים לעיצוב ומילוי הגבות באופן חצי קבוע. הנה 5 יתרונות מרכזיים:

 1. לא מסכן את שיערות הגבה – בעוד קעקועי גבות עלולים לסכן את הצמיחה של הגבות בגלל החדירה העמוקה של המחט לעור והסכנה לצלקות, המיקרובליידינג לא חודר את השכבות הללו של העור ולכן לא מסכן את זקיקי השיער של הגבות.
 2. טיפול חצי קבוע – בגלל היותו טיפול לא קבוע, תוכלי לעדכן את מראה הגבות וצבען פעם בתקופת זמן מסוימת ולא תתחייבי למראה מסוים אחד של הגבה.
 3. עיצוב מדויק – בגלל השימוש במחטים קטנות ומדויקות, עיצוב הגבות יהיה מדויק להפליא ותוכלי להימנע ממראה לא אסתטי של גבות בצורת "כתם" על הפנים כמו בקעקוע הגבות.
 4. תוצאות לאורך זמן – למרות היותו טיפול לא קבוע, תוצאות המיקרובליידינג נשמרות בין 12-24 חודשים בקלות ומאפשרות מראה גבות מלאות ומעוצבות לאורך זמן.
 5. חסכון בזמן וכסף – היתרון הברור ביותר במיקרובליידינג הוא החסכון העצום בזמן וכסף כתוצאה מהטיפול. מי מאיתנו שמרגישה חוסר ביטחון בגלל גבות דלילות, יודעת כמה זמן אנחנו משקיעות בשרטוט מדויק של הגבות יום יום, וודאי יכולה להעיד שהוציאה סכומי כסף לא מבוטלים על תכשירים שונים לעיצוב הגבות כמו עפרונות לגבות, ג'ל לגבות ואפילו שמן קיק שאמור לעודד את הצמיחה של הגבות.

חסרונות במיקרובליידינג

אז החלטת לעשות מהפך בחייך, ובפנים שלך ולבצע טיפול מיקרובליידינג. חשוב שתדעי, שישנם חסרונות לטיפול, כמו בכל טיפול קוסמטי שחשוב להיות מודעת אליהם כדי לקבל החלטה נבונה ומושכלת. הנה כמה חסרונות לטיפול המיקרובליידינג:

 • טיפול חצי קבוע – נכון, הזכרנו את זה גם ברשימת היתרונות. אבל נשים מסוימות כן מחפשות טיפול קבוע שלא יצטרכו לחזור עליו פעם ב 12-24 חודשים. לכן אם את מחפשת טיפול קבוע למילוי הגבות, מיקרובליידינג הוא כנראה פחות מתאים לך.
 • התחייבות לצורת הגבות – אמנם ההתחייבות לצורת הגבות היא זמנית, אך תקופת זמן של 12-24 חודשים לא באה ברגל, וישנן נשים שיעדיפו לא להתחייב למראה אחד למשך חודשים ארוכים.

טיפולי מיקרובליידינג

בגלל שהמיקרובליידינג הוא טיפול כל כך נפוץ, ישנם לא מעט מטפלים שהם אינם מוסמכים או מיומנים מספיק כדי לבצע את הטיפול בצורה טובה. לכן ישנם כמה דברים שאת חייבת להיזהר מהם כשאת מגיעה לטיפול מיקרובליידינג כדי לשמור על הבריאות שלך ולהבטיח את התוצאה האסתטית של הטיפול. הנה כמה דברים שחשוב להיזהר מהם:

 • שימוש במחטים לא נקיות – במידה ונעשה שימוש במחטים לא סטריליות, הסכנה הבריאותית היא גדולה מאוד. הסכנה במחטים מלוכלכות היא העברה של מחלות ממטופלת קודמת או אפילו זיהומים קשים בעור במקרים קשים.
 • אלרגיות – במכון יופי מקצועי, תמיד תישאל השאלה האם קיימת אצלך אלרגיה לחומר קוסמטי מסוים. התופעה היא אמנם זניחה מאוד, אבל כל מכון יופי שמכבד את עצמו ורוצה לשמור על הבריאות של המטופלות יוודא כי אין אלרגיות לחומרים בהם ישתמש לביצוע הטיפול.
 • תוצאה לא אסתטית – מקצועות היופי כולם הם אומנות אמיתית שמבוצעת על הפנים של המטופלת ולכן ישנן מטפלות מוכשרות יותר ומוכשרות פחות. לכן נמליץ להסתכל בקפידה על תיק העבודות של המטפלת על מנת להבטיח תוצאה מדויקת ואסתטית.

דגשים למטופלות לפני הטיפול

כדי שהטיפול יבוצע בצורה הנכונה והבריאה ביותר לעורך, ישנם כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם כדי שהטיפול ילך בצורה הכי חלקה שאפשר. הנה 10 דגשים שאנחנו מעבירים למטופלות שלנו לפני הטיפול:

 1. לא למרוט את הגבות במשך שבוע לפני הטיפול.
 2. אין להשתזף לשהות בשמש או לעשות שיזוף מלאכותי שבוע לפני הטיפול.
 3. אין לעשות טיפולי פנים במשך שבועיים לפני קבלת הטיפול כדי למנוע עור מגורה ואדמומי.
 4. יש להימנע משימוש בתכשירים לפנים עם רטינול, ויטמין A או ויטמין C כשבועיים לפני הטיפול.
 5. אין לבצע פעילות גופנית מאומצת ביום הטיפול, כדי להימנע משומניות והזעת יתר בפנים.
 6. אין לקבל טיפולי בוטוקס במשך 3 שבועות הטיפול.
 7. רצוי להימנע מחומרים מדללי דם במשך שבוע לפני התהליך (שמן דגים, ויטמין E וכו)
 8. אין לשתות אלכוהול כ-48 שעות לפני הטיפול.
 9. אסור לצרוך משקאות עתירי קפאין כ-48 שעות לפני הטיפול.
 10. אין לקחת אספירין יום לפני הטיפול.

דגשים למטופלות אחרי הטיפול

ישנם 2 דגשים חשובים, שאנחנו מעבירים למטופלות שלנו שמומלץ להימנע מהם כדי לא לפגוע בתוצאות של המיקרובליידינג או לגרום לגירוי של העור, שנמצא במצב רגיש במיוחד לאחר הטיפול.  ב-5 ימים הראשונים לאחר הטיפול העור זקוק לשיקום, ולכן מומלץ לא להתאפר בימים הקריטיים הללו. דגש נוסף וחשוב לא פחות הוא ההימנעות מפעילות ספורטיבית והזעת יתר באזור הפנים, על מנת לשמור על האזור נקי ולמנוע זיהומים.